1977 Adana doğumlu olan Gökhan Temiz, ilk orta ve lise ögrenimini Adana’da tamamladıktan sonra 2002 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden başarı ile mezun olarak tıp doktoru ünvanını aldı.

Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sonucunda Ege Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde uzmanlık eğitimi yapmaya hak kazandı. Burada Türkiye’nin önde gelen Plastik Cerrahi hocaları Prof. Dr. Arman Çağdaş, Prof. Dr. Yalçın Akın, Prof. Dr. Ecmel Songür, Prof. Dr. Tahir Gürler, Prof. Dr. Mehmet Alper, Prof. Dr. Cüneyt Özek, Prof. Dr. Ufuk Bilkay’dan gerek cerrahi gerek akademik alanda aldığı eğitim sayesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olmaya hak kazandı.

Askerlik görevini Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak Van Asker Hastanesinde tamamladı. Ardından Konya Beyhekim Devlet Hastanesi’ne atanarak Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği kurucu hekimliği yaparak rekonstrüktif ve estetik cerrahi alanında başarılı bir çok ameliyat yaptı. 2012 yılından beri Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevine devam etmektedir. Uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde yayınlanmış çok sayıda bilimsel çalışması ve farklı bilimsel toplantılarda yaptığı çok sayıda sunumları bulunmaktadır.

Rekonstrüktif meme cerrahisi (kanser sonrası memenin yeniden oluşturulması), endoskopik plastik cerrahi, migren cerrahisi ve maksillofasial cerrahi özellikle ilgilendiği konulardır. Bunların dışında plastik cerrahinin tüm alanlarında uygulamalar yapmaktadır.